Ceremonial religios și militar dedicat Zilei Armatei Române, la Comana

La Mănăstirea Comana, în ziua de 30 octombrie 2021, a fost organizat un ceremonial religios și militar dedicat Zilei Armatei Române, la inițiativa d-lui General-Maior (rtr.) Radu THEODORU, acesta fiind și Președintele de onoare al Asociației de Reconstituiri Istorice „Ferdinand I”.

Ne-a bucurat revederea cu numeroși prieteni, români care simt și gândesc în spiritul neamului, care continuă să rămână verticali în simțire, cu speranța că România își va recăpăta onoarea și demnitatea din alte timpuri. Avem nevoie de exemple și de modele, iar domnul general Radu Theodoru este unul dintre acestea. Un militar care nu și-a uitat camarazii și în memoria cărora organizează evenimente precum cel desfășurat sâmbăt, 30 octombrie 2021, la Mănăstirea Comana.

Asociația noastră a onorat invitația, asigurând garda istorică de onoare, în uniformele vânătorilor de munte din timpul celui de-al Doilea Război Mondial.

Semper Fidelis Patriae!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s