Insigne personalizate: Semper Fidelis Patriae!

Insigne personalizate cu emblema Asociației de Reconstituiri Istorice „Ferdinand I” • Semper Fidelis Patriae!

Emblema Asociației noastre este compusă din: Cifrul Regelui Ferdinand I al României – semn format doi F andosați, Ramuri de stejar și laur – simbol al victoriei, Coroana regală – însemn al regalității românești, Floarea de colț – însemnul armei Vânătorilor de munte, Acvila cu aripile deschise și crucea în cioc – simbol istoric al României, Deviza „Semper Fidelis Patriae” – Întotdeauna Credincios Patriei!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s