Membrii ARIF, prezenți la „Cupa Reginei” și „Cupa Regelui” la oină, ediția a II-a, 2021

Asociația de Reconstituiri Istorice „Ferdinand I” a participat sâmbătă, 3 iulie 2021, la Ploiesti la „Cupa Reginei” și „Cupa Regelui” la oină, ediția a II-a, eveniment sportiv organizat de Federația Română de Oină. Oina este sport național aflat sub Înaltul Patronaj al Casei Regale.

Competiția a început la ora 18.00, după ce corul Filarmonicii „Paul Constantinescu” din Ploiești a intonat Imnul de Stat al României și Imnul Regal.

Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei Române, a dat lovitura de începere a finalei „Cupei Reginei”, iar Alteţa Sa Regală, Principele Radu, a dat lovitura de începere a „Cupei Regelui”.

Asociația noastră mulțumește cu gratitudine d-rei Irina Andreea Cristea, președinte Alianța Națională pentru Restaurarea Monarhiei – ANRM și d-lui Dan Radulescu, vicepreședinte, pentru invitația adresată la acest eveniment de excepție pentru sportul românesc, desfășurat sub Înaltul Patronaj al Casei Regale.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s