Codul QR al Asociației de Reconstituiri Istorice Ferdinand I

Asociația de Reconstituiri Istorice Ferdinand I vă pune de astăzi la dispoziție Codul QR, o prescurtare la quick response („răspuns rapid”). Pentru a avea acces rapid la site-ul http://www.asociatiaferdinand.com, cei care doresc să afle mai repede despre ultimele noastre postări, trebuie doar să scaneze codul QR cu ajutorul camerei foto din telefonul mobil. Un software cititor interpretează imaginea și descifrează codul, iar browserul telefonului îl direcționează pe utilizator către URL-ul site-ului Asociației noastre.
În curând codul QR ARI F. va fi imprimat pe flyere, pliante și afișe. Vom fi la doar un click distanță!

http://www.asociatiaferdinand.com

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s